03-6917022

מכונת קפסולות: שיעבוד או חופש בקנית הקפסולות

coffe

מכונת קפסולות: שיעבוד או חופש בקנית הקפסולות

מכונות הקפה הנפוצות ביותר בזמן האחרון הן מכונות העובדות על בסיס קפסולות. מכונות רבות קיימות בשוק הישראלי והעולמי והן מתחלקות לשתי קטגוריות: אלו העובדות על מערכת "פתוחה" ואלו העובדות על מערכת "סגורה".  מערכת פתוחה משמעותה שמכונת הקפה יכולה לקבל את כל הקפסולות שהן תואמות "לוואצה פוינט", כלומר מבחר גדול מאד של קפסולות מאותו גודל וקוטר שכל יצרני הקפה הגדולים מיצרים ומשווקים. היתרון כאן הוא בכמה מובנים: א. הלקוח חופשי לבחור את סוג הקפה שמצא חן בעיניו מתוך מבחר גדול של מותגי קפה.  ב. תחרות גם במחיר: מכיוון שיצרנים/יבואנים רבים מציעים קפסולות תואמות לוואצה ישנה תחרות המתבטאת במחיר, מבצעים שרבים עושים מידי פעם.  ג. הלקוח אינו מונח בכיסו של אף משווק מכונות.

מכיוון שיש לו אפשרות לבחור מבין הסוגים והיצרנים השונים או אינו משועבד לאף חברת קפה או אף חברת מכונות קפה. דוגמאות למערכת פתוחה של קפסולות היא מכונות כגון: "קפסי"  תוצרת חב' SGL מאיטליה,  או מכונות כגון: "אספרסו" או "קפוצ'ינו" תוצרת קפיטני מאיטליה. מכונות אלו ועוד רבות אחרות עובדות על קפסולות תואמות לוואצה פוינט, והלקוח בוחר האם לקחת קפסולות של "קפה ג'ויה"  לדוגמא  או אחרות.
לעומת זאת, אם הלקוח קונה מכונות כגון: "נספרסו" או "לוואצה א מודו מיו"  הוא חייב תמיד לרכוש רק את הקפסולות הייחודיות שלהן, הנמכרות רק על ידי חברות אלו ולפיכך הוא משועבד אליהן גם לאחר רכישת המכונה. לכן כדאי מאד לבדוק לפני שקונים מכונת קפסולות האם תהיו מחוברים לתמיד לקפסולות שמוכרת לכם יצרנית המכונה בלבד, או שתהיו חופשיים לבחור בעצמכם ממי לקנות את הקפה אחר כך, עם גמישות רבה גם במחירים.